Кузменко вкарва 2, докато Кенъкс се издига на върха в Западната конференция с победа със 7-4 над Шаркс
AP News | 2023-12-24 | 08:24:34

Андрей Кузменко получи ранен подарък за празниците, след като беше възстановен в горната линия на отбора си и благодари на треньорите си, като отбеляза два гола в 7 -4 победа над Сан Хосе Шаркс в събота вечер.

Нилс Аман, Сам Лафърти, Дакота Джошуа, Пиус Сутер и Куин Хюз добавиха по един гол, за да осигурят победата и да предотвратят завръщането на Сан Хосе. Тачър Демко спря 21 от 25 за Ванкувър.

Кенъкс отиват в коледната ваканция на НХЛ, водещи в Западната конференция с 49 точки, две повече от Вегас Голдън Найтс и три повече от Далас Старс и Колорадо Авеланш .

Кузменко вкара и двата си гола през първия период, като първият дойде по-малко от две минути след мача, а вторият - приблизително пет минути по-късно.

Първият му удар дойде, след като грабна шайба, пренасочена от кънките на Микаел Гранлунд от Сан Хосе и отправи удар с ръка. Второто му дойде, когато отби далечен удар на J.T. Милър в силовата игра, за да направи 2-0.

Акулите отговориха бързо, като Антъни Дюклеър получи откриващия удар на Сан Хосе, стреляйки през краката на Гранлунд от страната на блокиращия блок на Тачър Демко. Томас Хертл направи 2-2 три минути по-късно, след като Демко отправи далечен удар.

Фабиан Зетерлунд добави трети в 11:08 на втория период, намирайки свободно пространство пред Демко, за да завърши шанса, докато Джошуа отбеляза петия гол за Ванкувър в последната минута на втория период.

Джейкъб Макдоналд добави четвърти гол за Акулите при 13:16 на третия период.

Куин Хюз завърши попадението с гол от празна врата за Ванкувър при 19:47.

Макензи Блекууд спаси 19 от 25 удара за Сан Хосе, а Марио Фераро направи три асистенции в мач за първия време в кариерата му в НХЛ.

Канукс: домакин на Филаделфия Флайърс в четвъртък.

Акули: Посещение на Лос Анджелис Кингс в сряда.